آذر 25, 1396 admin 0Comment

ماست در گروه لبنيات قرار دارد و گاهي مصرف آن نسبت به شير بيشتر توصيه مي ‌شود، زيرا سيستم گوارشي بعضي‌افراد نسبت به قند لاکتوز موجود در شير حساسيت دارد، ولي اين لاکتوز در ماست تبديل به اسيد لاکتيک مي‌ شود و ديگر حساسيت به وجود نمي ‌آورد.

از طرف ديگر، کلسيم ماست راحت ‌تر از شير جذب بدن مي‌ شود، چون PH ماست پايين ‌تر است و کلسيم در آن به صورت محلول درمي ‌آيد.

ماست باکتري ‌هايي دارد که سبب افزايش قدرت سيستم دفاعي بدن مي‌ شود. اين باکتري‌ ها همچنين کلسترول خونرا پايين مي ‌آورند و فشار خون را تنظيم مي‌ کنند، بنابراين ماست براي کساني که چربي و فشار خون بالا دارند، بهترين انتخاب است.

همان طور که مي دانيد، ماست ميوه‌اي ترکيبي از ماست و ميوه‌ است و در واقع خواص تغذيه ‌اي هر دو گروه را دارد.

ميوه‌ها تاثير مثبتي روي مغز انسان مي‌ گذارند. براي مثال، تاثير مثبت ميوه بر تقويت حافظه و يادگيري سريع مطالب به اثبات رسيده است.

علاوه بر اين، ميوه‌ها داراي فيبر فراوان هستند و فيبرها از بروز چاقي، فشار خون بالا و بيماري ‌هاي قلبي عروقيجلوگيري مي‌ کنند.

توليد ماست ميوه‌اي در دنيا بسيار رايج و پرطرفدار است.

شير مورد استفاده هر چه تازه‌ تر و از لحاظ ميكروبي در وضعيت مطلوب ‌تري باشد، ماست توليد شده، از بافت و انسجام بهتري برخوردار بوده و ظاهري

قابل قبول را ارايه مي ‌كند.

ميوه هم هر چه مرغوب ‌تر و سالم‌ تر باشد، در محصول نهايي از نظر عطر و طعم و رنگ، نتيجه بهتري به دست مي ‌آيد.

توليد ماست ميوه اي

براي توليد اين محصول از روش ‌هاي مختلفي استفاده مي ‌شود:

* گاهي با استفاده از اسانس و رنگ خوراکي، رنگ و طعم ميوه مورد نظر را همراه با مواد پايدار کننده به ماست افزوده و بسته ‌بندي مي‌ کنند.

معمولا در اين فرآيند از اسانس‌ هاي مصنوعي(شيميايي) استفاده مي ‌شود که مصرف آن در بعضي کشورها با محدوديت همراه است و تاثيري در بالا بردن ميزان ارزش غذايي ماست ندارد.

* در روش توليد ماست ميوه‌اي با مربا يا مارمالاد، ماست را با مربا يا قطعات ميوه و مواد پايدار کننده مخلوط کرده و بسته ‌بندي مي ‌کنند.

* در بعضي موارد، ماست و ميوه را به صورت جداگانه بسته ‌بندي کرده و به صورت بسته‌ هاي دو قلو به فروش مي ‌رسانند و مصرف کننده هنگام مصرف آن ها را باهم مخلوط مي ‌کند.

با توجه به فرآيند توليد ماست‌ هاي ميوه‌اي در صورتي که از ميوه در ماست استفاده شده باشد، ارزش غذايي محصول به طور قابل ملاحظه‌ اي بالا مي ‌رود و از نظر دانش تغذيه‌ اين محصول مورد تاييد قرار مي‌ گيرد، زيرا علاوه بر خواص ماست، خواص ميوه هم به آن ها اضافه مي ‌شود.

البته خودتان هم مي ‌توانيد با اضافه کردن قطعات کوچک انواع ميوه مانند آناناس، توت فرنگي، کيوي، پرتقال، سيبو… به ماست، يک ماست ميوه‌اي خانگي، مغذي و بهداشتي تهيه کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *