دی 3, 1396 admin 0Comment
ایلان ریو ماسک (Elon Reeve Musk) یک مهندس و مخترع آمریکایی-کانادایی است که در 28 ژوئن 1971 در آفریقای جنوبی متولد شده است. او مدیرعامل و موسس SpaceX، مدیرعامل تسلا موتورز، رئیس SolarCity، رئیس OpenAI، موسس Zip2 و همچنین موسس PayPal است.
ارزش این شرکت‌هایی که گفتیم بیش از 12.7 میلیارد دلار است که همین موضوع این نابغه را در لیست 100 ثروتمند اول دنیا در رتبه 83 قرار داده است. ماسک با هدف تغییر جهان و زندگی بشر، SolarCity، SpaceX و تسلا موتورز را تاسیس کرده است. هدف او از این کمپانی‌ها کاهش گرمای کره زمین است.
دوران کودکی

مایه ماسک(مادر ایلان) یک مدل کانادایی است و پدر او هم(ارول ماسک) یک مهندس الکترومکانیک متولد آفریقای جنوبی است. ایلان یک برادر کوچکتر از خود به نام کیمبال دارد که تنها یک سال پس از او به دنیا آمده است. همچنین یک خواهر کوچکتر که متولد 1974 است این خانواده را کامل می‌کند. متاسفانه زندگی پدرومادر او طولانی نبوده است و آنها سال 1980 طلاق می‌گیرند. ایلان هم بیشتر کودکی را پیش پدرش در آفریقا می‌گذراند.

ایلان ماسک در 10 سالگی علاقه‌ی شدیدی به کامپیوتر نشان می‌دهد و کد نویسی را خودش بدون مربی یاد می‌گیرد و در سن 12 سالگی یک کد برنامه نویسی را به یک شرکت بازی سازی به قیمت 500 دلار می‌فروشد. نکته جالب اینکه نسخه آنلاین آن بازی هم اکنون هم رایج است و خیلی از افراد آن را بازی می‌کنند.

ماسک در دوران کودکی به شدت مورد اذیت و آزار قرار گرفته است. یکبار هم او را به بیمارستان بردند زیرا یک گروه به او حمله می‌کنند و آنقدر او را کتک می‌زنند تا از حال می‌رود. ماسک پیش از اینکه 18 سالش تمام شود به کانادا می‌رود تا مدتی پیش مادرش زندگی کند.

تحصیلات ایلان ماسک
ماسک در سن 19 سالگی به دانشگاه کویین در اونتاریو رفت. دو سال بعد او به دانشگاه پنسیلوانیا رفت و از آنجا لیسانس فیزیک گرفت. بعد از آن هم از دانشگاه وارتون لیسانس اقتصاد گرفت. در سال 1995 یعنی زمانی که 24 سال داشت به کالیفرنیا مهاجرت کرد و از دانشگاه استنفورد دکتری فیزیک کاربردی و علم مواد گرفت و در سال 2002 هم به یک شهروند آمریکایی تبدیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *