آذر 12, 1396 admin 0Comment

کیک شکلاتییک کیک ساده و نرم و نازک، با بویی که راه می‌اندازد و نشاطی که به وجود می‌آورد، کیکی که آماده‌کردن و مزه‌اش می‌تواند آدم را سر ذوق بیاورد، کیکی که  سال‌هاست با یک دستور پخته می‌شود و با مواد نه چندان پیچیده‌ای که در بعضی از خانه‌ها وجود دارد، در کمتر از ۴۰ دقیقه درست می‌شود…

این کیک را که  به  کیک شکلاتی سنتی یا قدیمی و ساده هم شهرت دارد، در «گوشه آشپزخانه» هجدهم در یکشنبه‌ای زمستانی پیشنهاد می‌دهیم با فنجانی چای یا قهوه که یک غروب سرد را گرم و شیرین می‌کند. هرچند ما در عکس بالا، قهوه گذاشته‌ایم اما بزرگان می‌گویند با کیک شکلاتی سیاه، بهتر است نوعی چای بنوشیم که عطر و طعم غالبی نداشته باشد و مزه کیک را نگه دارد.

پیشنهاد می‌کنم اگر دستگاه غذاساز یا هم‌زن برقی، فر و ظرف مخصوص کیک‌پزی دارید، امتحان‌اش کنید، نه فقط برای اینکه ساده و سریع است، بلکه به نظر من می‌تواند اعتماد به نفس آدم را برای کیک‌پزی بالا ببرد.

اما اگر برای آماده کردن این کیک هم تاب و حوصله و وقت ندارید، اینجا درباره کیکی مشابه که در سه دقیقه در مایکروویو آماده می‌شود، گفته بودیم.

♦ مواد لازم برای درست کردن کیک شکلاتی ساده:

طرز تهیه کیک شکلاتی

 ۲۰۰ گرم آرد سفید همه‌کاره،  ۲۰۰ گرم شکر، یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر، نصف قاشق چایخوری پودر سودا (یا جوش شیرین که بهتر است کم‌تر مصرف کنیم چون ضررش به فایده اش می چربد)، ۱۷۵ گرم کره، ۴۰ گرم پودر کاکائو، دو تخم‌مرغ درشت، ۱۵۰ میلی‌لیتر خامه ترش (یا معمولی)، دو قاشق چایخوری عصاره وانیل (دلبخواه).

♦ مواد روی کیک:

این کیک به شکل سنتی یک مایعی دارد که رویش یخ می‌بندد. اگر شیرینی خود کیک به اندازه کافی مناسب باشد، شاید بتوان از این مایع شکلاتی بالا و لابه‌لای کیک چشم پوشید. اگر هم می‌خواهیم خیلی پایبند به دستور اصلی باشیم، می‌توانیم یک‌بار با این ترکیب شکر و شکلات هم امتحان‌اش کنیم:

 ۷۵ گرم کره، ۱۷۵ گرم شکلات سیاه آب‌شده، ۳۰۰ گرم شکر، یک قاشق چایخوری عصاره وانیل، ۱۲۵ گرم خامه شیرینی‌پزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *